Format Kitap
Barkod 9789753523318
Yayın Tarihi 2011-01-01
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Onlara Korku Yoktur
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 231
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 195

Emeği Geçenler :
Yazar   : Aysel Zeynep

Kur'ân-ı Kerim okurken imrenerek okuduğumuz ve kendilerinden olmak istediğimiz pek çok grup var elbette. Mesela şehitler... Yüce Allah: "Allahyolunda öldürülenlere ölüler demeyin. Onlar diridirler ancak siz bunu bilemezsiniz" (Bakara suresi, 2/154) buyurarak taltif ediyor bu değerli mü'minleri. Onlara imrenmemek mümkün mü?

Mesela mukarrabun... Yani Allah'ın en samimi, en sevgili, en değerli kulları... O'nu en çok seven ve O'nun tarafından çok sevilmek bahtiyarlığına ulaşan halis kullar... "Ama eğer Allah'a yakın olanlardan iseniz (yeriniz) tarifsiz bir huzur, bitimsiz bir rızık ve mutluluğun üretildiği cennetler olur." (Vakıa, 56/88-89) ayetleriyle kendilerinden söz edilen bu bahtiyar kullara imrenmemek mümkün mü? Okurken imrenilecek gruplardan biri de, "Onlar için korku yoktur ve onlar asla üzülmeyecekler" ayetinin anlamına girenlerdir.

Bu kitapta Kur'ân-ı Kerim'de on dört ayrı yerde geçen bu tanımlamanın işaret ettiği kişiler hangi özelliklere sahip olmalıdır ve bu şerefe ve mutluluğa nasıl ulaşacaklardır? sorularının cevapları araştırılmaktadır.

devamını oku..
Kategori : Genel
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %0 indirim