Format Kitap
Barkod 9789753526548
Yayın Tarihi 2023-05-05
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Zihinsel Savrulma ;Türkiye'nin Sosyal Tarihi
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 342
Kapak Karton
Kağıt Kitap Kağıdı
Boyut 135 X 210

Emeği Geçenler :
Yazar   : Celalettin VATANDAŞ

Osmanlıdan Cumhuriyet Türkiye’sine uzanan zaman dilimi genellikle batılılaşma ya da modernleşme dönemi olarak adlandırılır. Bu dönem, “Türkiye’nin Sosyal Tarihi” adlı bir dizi kitabın konusunu teşkil ediyor. Uzun yıllara dayanan araştırmaların ürünü bu kitaplarda, yakın tarihimizde dile getirilen veya yaşanan ve bugün egemen olan zihniyeti ve hayat tarzını inşa eden görüşler ve durumlar kapsamlı analizler çerçevesinde ele alınıp tartışılıyor.

Celalettin Vatandaş, “Türkiye’nin Sosyal Tarihi” adlı dizinin ilk halkasını oluşturan Zihinsel Savrulma adlı kitabında, batılılaşma sürecinde yaşananların zihinsel boyutuyla ilgili önemli bir özelliğini inceliyor. Sürecin diğer bazı önemli yönleri ve aşamaları, önümüzdeki zamanlarda yayımlanacak başka kitaplarda ele alınacak.

Kitap, Osmanlının son zamanlarında ve erken Cumhuriyet devrinde yaşananları anlamak açısından önemli bir çalışma. Kitapta, Türkiye’nin yakın dönem tarihinde batılılaşmadan yana olanlarla karşı çıkanlar arasındaki temel farklara değiniliyor.

devamını oku..
Etiketler : Yeni Çıkanlar
Kategori : Genel
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %0 indirim