Format Kitap
Barkod 9789753523899
Yayın Tarihi 2020-01-20
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Hz. Muhammed'in Hayatı ve İslâm Daveti (2 Cilt); Mekke - Medine Dönemi
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 1150
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 160 X 240

Emeği Geçenler :
Yazar   : Celaleddin Vatandaş
Grafiker   : Tekin Öztürk

O, Allah`ın, insanlara, dünya ve ahiret hayatlarını esenlik yurdu` (Yunus, 10:25) kılacak yolu göstermek için gönderdiği elçilerinin sonuncusu Hz. Muhammed (s)`den başkası değildi. Söz konusu olay ise, O`nun, Allah`ın elçisi olarak seçildiğini bildiren ve böylelikle insanlara mutlak hakikâtleri bildirme sürecini başlatan vahiyle ilk defa muhatap oluşuydu.
Bu olayı, yani ilk vahyin gelişini takiben, kıyamete kadar ki zaman içerisinde yaşayacak bütün insanlar için gerçek mutluluğun, adaletin, huzurun, güvenin, iyiliğin, güzelliğin yolunu gösterecek ilâhî bilgiler yirmi yılı aşkın süreyle vahyolundu. Vahyolunan her ayetle bireysel ve toplumsal hayatın olması gereken en mükemmel şekli, en güzel muhtevası bildirildi, açıklandı, gösterildi.
Vahyolunan ayetler ve o ayetlerin oluşturduğu Kur`an önce elçisini eğitip yetiştirdi. O`nun ilâhî talimatlarıyla mükemmelleşen ve tüm insanlık için en güzel model haline gelen uygulamaları ve yaşantısı ise ilâhî bilginin pratiğe aktarılışı olarak anlam kazandı.
Böylelikle, insanlığa sunulan dosdoğru ve en güzel hayat tarzı, teorik esaslar halinde insanlara bildirilen bir bilgi yığını olmaktan çıktı; ilâhî bilgi O`nun şahsında en mükemmel modelini buldu; insanlık O`nun şahsında bir insanın ulaşabileceği en mükemmel aşamaya erişti.

devamını oku..
Etiketler : Çok Satanlar
Kategori : Genel
 Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %0 indirim